کد خبر : 26653
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰

مهر تایید سهامداران بر افزایش سرمایه بیمه پاسارگاد

مهر تایید سهامداران بر افزایش سرمایه بیمه پاسارگاد

مجمع عمومی فوق العاده بیمه پاسارگاد به منظور تصویب افزایش سرمایه ۱۰۴ درصدی تشکیل و به اتفاق آرا پیشنهاد هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت.

خبر روزانه – مجمع عمومی فوق العاده بیمه پاسارگاد به منظور تصویب افزایش سرمایه ۱۰۴ درصدی تشکیل و به اتفاق آرا پیشنهاد هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت.

مجمع عمومی فوق العاده راس ساعت ۱۰ صبح مورخ ۷ آذر ۱۴۰۲ با حضور بیش از ۸۷.۶ درصد از صاحبان رای به ریاست معصوم ضمیری(مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره) و نظارت آقایان دکتر باقری و امین تفرشی و خانم دکتر نعیمیان به عنوان منشی تشکیل جلسه داد.

پس از انتخاب هیات رئیسه و قرائت دستور جلسه توسط منشی گزارش توجیهی هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه مشتمل بر نگاه اجمالی به روند افزایش سرمایه شرکت از بدو تاسیس تاکنون و ضرورت تداوم این روند به منظور حفظ ثبات و نسبت توانگری مالی، افزایش ظرفیت نگهداری و حضور در بازار اتکائی و حفظ منابع ارزی توسط سید مرتضی حسنی عقدا معاون اقتصادی و پشتیبانی شرکت ارائه گردید.

در این گزارش تصویر روشنی از مزیت ها و ویژگی های بیمه پاسارگاد ارائه شد و توضیحاتی در خصوص ترکیب سرمایه گذاری ها، دارایی ها و همچنین ظرفیت های موجود در شرکت متاثر از ارزش دفتری و ارزش روز سرمایه گذاری ها و دارایی ها ارائه شد.

قابل ذکر است در حال حاضر بیمه پاسارگاد بالاترین سرمایه ثبت شده در میان شرکت های بیمه غیر دولتی را داشته و به تنهایی ۵۸ درصد از ارزش بازار مجموع شرکت های بیمه فعال در بازار سرمایه را در اختیار دارد.

پس از قرائت گزارش بازرس قانونی طرح پیشنهادی هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه به میزان ۱۰۴ درصد معادل ۶۳،۷۶۴میلیارد ریال در چند مرحله مورد تایید قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  صنعت بیمه کارمند برگزیده خود را شناخت

بر اساس مصوبه مجمع در اولین مرحله با افزایش سرمایه به میزان ۲۲ درصد از محل سود انباشته موافقت شد و بر این اساس سرمایه بیمه پاسارگاد پس از طی مراحل ثبت از ۶۱،۲۳۶ میلیارد ریال به ۷۵هزار میلیارد ریال افزایش خواهد داشت.

اختیار افزایش سرمایه از ۷۵ هزار میلیارد ریال به ۱۲۵ هزار میلیارد ریال در یک یا چند مرحله حداکثر ظرف مدت دو سال از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه ای به هیات مدیره تفویض گردید.

با تصویب پیشنهادات هیات مدیره در مجمع عمومی فوق العاده مسیر افزایش سرمایه تا میزان۱۲۵هزار میلیارد ریال تا دو سال برای بیمه پاسارگاد هموار گردید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.