تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵

تسهیلات بانک مسکن به مشتریان خوش‌حساب

عضو هیات عامل و سرپرست معاونت امور حقوقی و پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن، از ارایه تسهیلات به مشتریان خوش‌حساب خبر داد.

عضو هیات عامل و سرپرست معاونت امور حقوقی و پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن، از ارایه تسهیلات به مشتریان خوش‌حساب خبر داد.
با توجه به اینکه بانک مسکن همواره تلاش کرده تا به جای نگاه پسینی، نگاه پیشینی به پیشبرد امور داشته باشد؛ معتقدیم در راستای تکریم مشتریان، باید به جای برخورد قهری، تهمیدات تشویقی در نظر گرفت

خبر روزانه – مالک آزادیان در گفتگویی با اشاره به تدوین بسته سیاستی پیگیری وصول مطالبات بانک در سال جاری، اظهار داشت: با توجه به اینکه بانک مسکن همواره تلاش کرده تا به جای نگاه پسینی، نگاه پیشینی به پیشبرد امور داشته باشد؛ معتقدیم در راستای تکریم مشتریان، باید به جای برخورد قهری، تهمیدات تشویقی در نظر گرفت.

وی افزود: به همین منظور بانک مسکن برای دستیابی به اهداف کلان تعیین شده برای سال ۱۴۰۱ ، بسته سیاستی پیگیری وصول مطالبات سال جاری را مبتنی بر ایجاد انگیزه برای مشتریان تدوین کرده است.

عضو هیات عامل و سرپرست معاونت امور حقوقی و پیگیری وصول مطالبات، با بیان اینکه انضباط مالی یکی از سیاست‌های مهم بانک مسکن است، گفت: به همین منظور طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری (طرح غدیر) برای اجرا تا پایان نیمه نخست سال، در هیات مدیره بانک مسکن به تصویب رسید.

آزادیان با تاکید بر پیش‌بینی مشوق‌های خوش‌حسابی مشتریان در این بسته سیاستی گفت: در راستای فرهنگ‌سازی پرداخت به موقع اقساط و بازگشت منابع اعطایی بانک، قبل از سررسیدهای مقرر و همچنین پیشگیری از ایجاد مطالبات غیرجاری، مشوق‌هایی در قراردادهای تسهیلاتی اقساطی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: به مشتریانی که تسهیلات خود را در تمام ماه‌های دوره مورد بررسی در بازه‌های زمانی شش ماهه، به موقع و پیش از سررسیدهای مقرر پرداخت کنند، به قید قرعه تسهیلات پرداخت خواهد شد.

عضو هیات عامل و سرپرست معاونت امور حقوقی و پیگیری وصول مطالبات، در خصوص جزئیات مشوق‌های در نظر گرفته شده نیز توضیح داد: طبق مصوبه هیات مدیره بانک، ۲۰۰ فقره تسهیلات مرابحه عام هر یک به مبلغ یک میلیارد ریال، ۳۰۰ فقره تسهیلات مرابحه عام هر یک به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و همچنین ۱۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه هر یک به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای مشتریان خوش‌حساب پیش‌بینی شده است.

بیشتر بخوانید:  نهضت ملی مسکن اولویت نخست بانک/ کار در بانک مسکن مقدس است

آزادیان با بیان اینکه اولین مرحله قرعه‌کشی مشتریان خوش‌حساب در پایان شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، درباره شرایط قرعه‌کشی گفت: تسهیلات گیرندگانی در این قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوند که قرارداد تسهیلاتی آنها قبل از شروع دوره مورد بررسی منعقد شده باشد.

مالک آزادیان در خصوص ظرفیت‌ها و گشایش‌های ایجاد شده در طرح غدیر نیز به بخشی از مساعدت های اعطایی بانک که با توجه به شرایط اقتصادی اقشار جامعه مورد تصویب هیات مدیره بانک قرار گرفته است اشاره کرد. برای مثال مشتریان دارای مطالبات غیرجاری که نسبت به «تسویه نقدی کامل» و «دفعتاً واحده» کل بدهی و «فسخ قرارداد» در مدت اجرای طرح اقدام کنند، از بخشودگی جرایم بهره‌مند خواهند شد .

همچنین تقسیط وجه التزام قراردادهای مشارکت مدنی، تمدید همزمان با تعیین تکلیف مطالبات و تسهیل در ضوابط فروش اقساطی و نیز تقسیط مطالبات ناشی از عقود مشارکتی از دیگر ظرفیتهای طرح غدیر است.

همچنین با استفاده از بند دیگری از طرح غدیر نیز مشتریانی که فاقد مطالبات غیرجاری بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیرجاری خود اقدام کنند، می‌توانند بدون واریز درصدی از مانده بدهی نسبت به تغییرنام مدیون ( انتقال مانده بدهی به خریدار جدید ) اقدام کنند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.