تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

روابط عمومی بانک مسکن خبرداد:

شرایط جدید تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان

شرایط جدید تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان
اعلام شرایط جدید حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال 1401

خبر روزانه – اداره کل روابط عمومی بانک مسکن شرایط جدید حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.
این بانک به‌عنوان یک بانک تخصصی در حوزه تامین مالی مسکن؛ از سال ۱۳۷۹ حساب ویژه‌ای تحت عنوان حساب پس‌انداز مسکن جوانان را باهدف تکمیل سبد تسهیلاتی بخش مسکن و تشویق جوانان برای پس‌انداز و تقویت مالی اقشار مختلف طراحی و اجرا کرده است.

این تسهیلات سال‌به‌سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور به روز رسانی شده است و از همین رو حساب پس‌انداز مسکن جوانان به‌عنوان تسهیلات کمکی در امر خانه‌دار شدن جوانان ورود به سال جدید با تغییراتی همراه بوده است.

سقف تسهیلات اعطایی برای افتتاح کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱ پس از گذشت ۱۵ سال در شهر تهران ۲۰ میلیارد ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۷ میلیارد ریال و در سایر مناطق ۱۴ میلیارد ریال تعیین‌شده است.

همچنین سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱پس از گذشت ۵ سال در شهر تهران،مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق به ترتیب هشت،هفت و شش میلیارد ریال تعیین‌شده است.

بر اساس تغییرات جدید به‌عمل‌آمده حداقل مبلغ افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱؛ در تمام مناطق جغرافیایی از ۲ میلیون ریال به ۴ میلیون ریال افزایش داشته است.

به گزارش خبر روزانه به نقل از هیبنا، مناطق جغرافیایی برای افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال جاری و همچنین حساب‌‌هایی که در سال پیش افتتاح‌شده و تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، بر اساس پایه جغرافیایی «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق» دسته‌بندی‌ شده‌ است که با لحاظ این قاعده سقف تسهیلات محل این حساب در تمامی مراکز استان‌ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت (به‌غیراز شهر تهران) یکسان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  استفاده از منابع حاصل از فروش املاک مازاد بانک در پروژه‌های نهضت ملی

گفتنی است، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب جوانان هرساله توسط بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیشنهادو به تصویب بانک مرکزی می رسد و پس از تایید به شبکه ابلاغ می‌شود.

شایان‌ذکر است تا پیش‌ازاین هرساله مقادیری به سقف تسهیلات اضافه‌شده و در این سال‌ها به دلیل جهش قیمتیِ اخیرِ مسکن، این سقف نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل‌توجهی را تجربه کرده است که به‌عنوان‌مثال در سال پیش رو در شهر تهران نسبت به سال قبل این تسهیلات معادل ۲ برابر افزایش‌یافته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.