کد خبر : 823
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۹:۴۲

تقویت مراودات مرزی و سرمایه گذاری آذربایجان غربی

تقویت مراودات مرزی و سرمایه گذاری آذربایجان غربی

خبر روزانه –  حجت الاسلام ابراهیم رئیسی جمعه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی اظهار کرد: استفاده از بازارچه‌های مرزی اولویت دارد مرز تهدید نیست فرصت است استفاده کنید، ساماندهی کوله بری در غرب کشور را اجرا کنید و با ساز و کار مناسب اجازه فعالیت بدهید، ممنوعیت‌ها و آزادیها را اعلام کنید مردم

خبر روزانه –  حجت الاسلام ابراهیم رئیسی جمعه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی اظهار کرد: استفاده از بازارچه‌های مرزی اولویت دارد مرز تهدید نیست فرصت است استفاده کنید، ساماندهی کوله بری در غرب کشور را اجرا کنید و با ساز و کار مناسب اجازه فعالیت بدهید، ممنوعیت‌ها و آزادیها را اعلام کنید مردم کار کنند و معیشتشان با کیفیت شود.

وی ادامه داد: همه مدیران مدعی خدمت به مردم هستند اما خدمتگزاری به مردم متفاوت است بخشی از مدیران منفعت گرا هستند، بخشی دیگر از در نوع دوستی و انسان دوستانه مدیریت می‌کنند و بخشی دیگر معتقدند ایمان به اینکه راه رسیدن به خدا خدمت خلق است و این نوع مدیران هستند که گره گشا و در نظام هستی پایدارند نگاهی که ماندگاری می‌دهد به کار ما این است که تلاش برای رضای خدا باشد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره اینکه ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی همین نگاه را داشتند و خونشان را در راه خدا ریختند افزود: در این استان کارهای خوبی شده کسی نمی‌تواند بگوید کار نشده اما انتظار مردم بالاتر از این کارها بوده است مردم با این کارها رونق اقتصادی نداشتند.

رئیس جمهوری کشورمان افزود: ما در بعضی حوزه‌ها مثل امنیت و نظامی خوب عمل کردیم اما در بعضی عقب ماندگی داریم که با راه رفتن معمولی جبران نمی‌شود یک حرکت جهادی و مخلصانه همراه با تدبیر وتعقل نیاز است کارهای جهشی نیاز داریم.

حجت السلام رئیسی با اشاره به اینکه هر کار جهادی مورد رضایت خداوند و مردم است و موجب دلسردی دشمن گفت: کار جهادی و تحولی اقتضا می‌کند مدیران آرام نگیرند و دائم در تلاش باشند اگر یک نفر کار نکند همانند خط تولید همه تولید متوقف می‌شود یک هماهنگی و توازن لازم است.

بیشتر بخوانید:  دستورالعمل‌های بهداشتی متناسب با شرایط به روزرسانی شود

وی با بیان اینکه اقتضا کار جهادی این است که همه هماهنگ و هم صدا و هم پا حرکت کنند گفت در این مقطع حق آزمون و خطا نداریم کارهایمان باید با تعقل و دوراندیشی باشد از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کردن اشکال ندارد اما با نسخه نوشتن کار نمی‌کنیم باید با شرایط خودمان هماهنگ باشد ما از تجربیات همه عالم استفاده می‌کنیم.

حجت السلام رئیسی با تاکید بر موقعیت ممتاز استان و همسایگی با سه کشور گفت: ارتباطات مرزی را بیشتر کنید، کمیته‌های مشترک به خصوص با ترکیه باید تشکیل شود، مشوق‌های برای سرمایه گذاری نیازمندیم افزایش بهره وری و سرمایه گذاری هر دو نیاز است.

تقویت گمرکات و ۲۴ ساعته کردن روندامور گمرکی، اعمال مدیریت متمرکز، حذف دستورالعمل‌های خلق الساعه، ثبات در سیاست گذاری ها و امور اجرایی و بومی گزینی از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در این نشست بود.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه با بیان اینکه وزارت کشور روند تبدیل ارومیه به کلانشهر شدن را بررسی کند و اگر مزایایی دارد استان بهره مند شود گفت: نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی در اولویت قرارگیرد و حتماً اصلاح شود نباید شاهد از دست دادن عزیزانمان باشیم.

 

خبرگزاری مهر

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.