تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸

استمرار سود وملل با تراز مثبت ۴۲۸ میلیاردی

استمرار سود وملل با تراز مثبت ۴۲۸ میلیاردی
کارنامه موسسه اعتباری ملل در فصل بهار امسال نشان می‌دهد که این نهاد پولی بالغ بر 2088 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته و در مقابل 1660 میلیارد تومان هزینه کرده

کارنامه موسسه اعتباری ملل در فصل بهار امسال نشان می‌دهد که این نهاد پولی بالغ بر ۲۰۸۸ میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته و در مقابل ۱۶۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده و به این ترتیب ۴۲۸ میلیارد تومان به عنوان درآمد ناخالص عملیاتی در سه ماهه نخست امسال ثبت کرده است.
به گزارش خبر روزانه به نقل از دنیای بانک، ۹۳٫۶ درصد از کل درآمد عملیاتی موسسه اعتباری ملل در بهار امسال ناشی از دریافت سود تسهیلات پرداختی به مشتریان و ۵٫۵ درصد هم ناشی از سپرده‌گذاری وملل بوده و درآمد کارمزد هم سهمی ۸ دهم درصدی و درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها نیز سهمی یک دهم درصدی داشته است.
نکته مهم اینکه وملل در بهار امسال هیچگونه وام و تسهیلاتی از بانک مرکزی دریافت نکرده و انتظار می‌رود که روند سودسازی این موسسه اعتباری تا پایان امسال با ثبت تراز مثبت ادامه پیدا کند.
افزایش ۳۲ درصدی مانده سپرده‌ها
مانده سپرده‌های موسسه اعتباری ملل در بهار امسال با رشدی ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۳۸ هزار و ۶۴۴ میلیارد تومان رسیده و سود پرداختی به سپرده‌گذاران هم با رشدی ۴۷ درصدی مواجه شده و هزینه سود سپرده وملل در بهار امسال بالغ بر ۱۶۵۸ میلیارد تومان برآورد شده است. از کل مانده سپرده‌های این موسسه اعتباری، ۶۹٫۱ درصد سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت، ۱۶٫۶ درصد سپرده‌های دوساله و ۶٫۳ درصد سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌اندازی ریالی بوده است.
همچنین از کل سود واریز شده به حساب مشتریان سپرده‌گذار نزد وملل در بهار امسال ۶۹٫۹ درصد سهم سپرده‌های یکساله، ۲۴٫۵ درصد سهم سپرده‌های دوساله و ۵٫۷ درصد هم سهم سپرده‌های کوتاه مدت بوده است.
رشد ۶۸ درصدی درآمد تسهیلات وملل
درآمدهای موسسه اعتباری ملل در بهار امسال با رشدی ۶۸ درصدی نسبت به بهار سال گذشته به رقم ۱۹۵۶ میلیارد تومان و مانده تسهیلات هم با افزایش ۳۷ درصدی به رقم ۲۹ هزار و ۵۶۸ میلیارد تومان رسیده است. از کل مانده تسهیلات این موسسه اعتباری در سه ماه نخست امسال، ۵۶٫۸ درصد به عقود مرابحه، ۳۲٫۱ درصد به مشارکت مدتی، ۵ درصد به فروش اقساطی، ۴٫۶ درصد به تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱٫۳ درصد به تسهیلات اجاره به شرط تملیک اختصاص داشته است.
این گزارش می‌افزاید: از کل درآمد بهاره موسسه ملل ناشی از پرداخت تسهیلات به مشتریان، ۶۴٫۳ درصد ناشی از دریافت سود بابت تسهیلات مشارکت مدنی، ۲۹٫۳ درصد عقود مرابحه، ۲٫۶ درصد کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه و ۲٫۹ درصد هم سود تسهیلات فروش اقساطی بوده است.

بیشتر بخوانید:  حضور فعال موسسه اعتباری ملل در دهمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

 

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.