پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
یادداشت مدیرعامل بانک توسعه تعاون به‌مناسبت هفته پژوهش | چاپ |

پژوهش، به‌معنای تلاش هدفمند و جامع با هدف‌ کشف راه‌حل‌های بدیع و قابل اطمینان برای مشکلات پیش‌رو به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده و نظام‌مند است و زمانی که از اهمیت پژوهش در بنگاه‌های اقتصادی و به‌ویژه بانک‌ها سخن می‌گوییم مقصود اشاره به این نکته است که تولید دانش از درجه اول اهمیت برخوردار می‌باشد

 

بانک توسعه تعاون به عنوان بانک صدرصد دولتی و با رویکرد توسعه‌ای و تخصصی که وظیفه اصلی آن تجهیز و تخصیص منابع ارزان قیمت، کیفی و کارگشا جهت توسعه فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا در تمامی بخش‌ها و زیربخش‌های اقتصادی و به‌ویژه اقتصاد تعاونی می‌باشد، پر واضح است که به‌منظور برقراری تعادل بین اهداف ذاتی خود و لزوم حضور در عرصه رقابتی بانکداری امروز کشور همواره به‌منظور ارائه خدمات ارزشمند نیازمند سرمایه‌گذاری، توجه و کار مستمر و عمیق در امر پژوهش می‌باشد.

هرچند که، پژوهش مطلوب؛ پژوهشی ارزش محور است و یا به عبارتی هدف از انجام آن تولید ارزش افزوده برای سازمان می‌باشد. فعالیت مفید پژوهشی علاوه بر آن که نیازمند پشتوانه علمی وسیع و غنی است، به کار و تلاش سخت و مستمر و در نتیجه به وجود پژوهشگران علاقمند نیز متکی می‌باشد.

 

حمایت از فعالیت‌های پژوهشی به مفهوم پس‌انداز بلندمدت و سودآور برای سازمان است، همچنان که اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در توسعه اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست. و از این رو لحاظ امکانات کافی برای پژوهش‌گران و نخبگان جامعه امری لازم است.

واقع امر این است که نتایج پژوهش‌های مختلف حاکی از آن است که حمایت اثربخش از فعالیت‌های مبتنی بر دانش به تامین مالی نیاز دارد، نکته‌ای که از دید بانک توسعه تعاون به عنوان بانکی که از طرح‌های دانش‌بنیان همواره حمایت می‌کند، دور نیست.

 

به یاد داشته باشیم که تقویت بنیه علمی، تحقیقاتی و آموزشی سازمان تنها در حضور پژوهشگران نخبه امکان پذیر خواهد بود. همچنان که وجود مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون به عنوان واحد سازمانی نواندیش و نوآور و مجهز به امکانات لازم که از حضور همکاران ارزشمند و با تحصیلات عالیه دانشگاهی بهره می‌برد، دلالت بر این مهم دارد هر چند که به خوبی بر این نکته واقف می‌باشیم که برای رسیدن به نقطه مطلوب در امر پژوهش مسیری نه چندان آسان را در پیش داریم.

این‌جانب با استفاده از فرصت فرا رسیدن 25 آذر ماه روز ملی پژوهش را به همه تلاش‌گران این عرصه تبریک گفته و ضمن تاکید مجدد بر اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در زمینه پیشبرد اهداف سازمان، خطاب به همکاران پژوهشگر و پرتلاش مرکز آموزش و پژوهش و سایر همکاران در سطح صف و ستاد که در انجام وظایف خود به اهمیت امر پژوهش و نوآوری توجه دارند، لازم است عرض نمایم، شما همکار گرامی و محترمی که از حضوری پرثمر در بانک توسعه تعاون، این تنها بانک تخصصی بخش تعاونی کشور برخوردار و به نحوی مطلوب در انجام وظایف مهمی که بر عهده گرفته‌اید، شایسته تقدیر و سپاسگزاری می‌باشید.

 

ماندگاری سازمان قبل از هر عامل یا نهاده مادی مستلزم وجود شما به عنوان مهم‌ترین سرمایه این سازمان پرافتخار است.

 

مؤید، موفق و منصور باشید.

حجت‌اله مهدیان

 

۲۵ آذرماه ۱۳۹۹

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است