سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
طراحی 99درصد ویروس‌ها برای آندروید | چاپ |

یافته‌های گزارش امنیتی سال 2012 کاسپرسکی نشان می دهد اکثر برنامه‌های مخرب جدید موبایل برای حمله به سیستم عامل آندروید طراحی شده اند. به گزارش روزنامه آنلاین، در این گزارش که به تازگی انتشار یافت، گفته شده: 99 درصد از برنامه‌های مخرب موبایلی که برای نخستین بار شناسایی شدند، برای هدف گرفتن نرم افزار آندروید طراحی شده بودند در حالیکه شمار بسیار اندکی به تلفنهای هوشمند مبتنی بر جاوا و سیمبیان حمله می کردند.
سال 2012 دومین سالی بود که طی آن بدافزارهای آندروید رشد انفجاری داشتند. برنامه‌های مخرب شناسایی شده که به آندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال 2011 به 800 برنامه در همان سال رشد کرد. لابراتوار کاسپرسکی هر ماه به طور متوسط 600 نمونه جدید بدافزار موبایل شناسایی می کند.
اکثر بدافزارهای آندروید به سه گروه اصلی تروژان‌های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها تقسیم می شوند. تروژان‌های پیامکی با ارسال پیامک به شماره‌های تلفنی که تعرفه بالایی دارند، اعتبار اشتراک کاربر را تمام می کنند در حالیکه بک دورها امکان دسترسی غیرمجاز به تلفن‌های هوشمند برای نصب برنامه‌های مخرب دیگر یا سرقت اطلاعات شخصی را امکان پذیر می سازند. جاسوس افزارها نیز مجموعه داده‌های خصوصی مانند رمز عبور و شماره‌های تلفن و در برخی موارد حتی عکسهای شخصی را هدف قرار می‌دهند.
تروژان‌های پیامکی، بک دورها و جاسوس افزارها در نیمه نخست سال 2012 جمعا 51 درصد از بدافزارهای آندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند. در صدر برنامه‌های بدافزاری که توسط "برنامه امنیتی موبایل کاسپرسکی" یا "برنامه امنیتی تبلت کاسپرسکی" بلوکه شدند، تروژان‌های پیامکی و پس از آن تبلیغ افزارها قرار داشتند. تروژان‌های‌ بانکی از گستردگی فعالیت کمتری برخوردار بوده اما خطرناک‌ترین بدافزار موجود شناخته شده که اغلب به همراه تروژان‌های بانکی رایانه ای فعالیت می کنند.
سیستم‌های عامل آندروید اجازه نصب نرم افزار از منابع غیرمطمئن را می‌دهد. بنابراین به کاربران توصیه می‌شود از وب سایت‌های مشکوک برنامه‌ای را نصب نکنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است