چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دستگیری سارقان مسلح کارگاه طلافروشی | چاپ |
دو سارق سابقه‌دار کارگاه طلاسازی میدان نامجو تهران که اقدام به سرقت یک کیلو و 700 گرم طلا کرده بودند، دستگیر شدند.به گزارش روزنامه آنلاین؛ در تاریخ 6 آذر سال جاری مأموران کلانتری 106 نامجو از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان سرقت مسلحانه از یک کارگاه طلافروشی در میدان نامجو قرار گرفتند.

با حضور مأموران در محل سرقت (کارگاه طلافروشی)، مالباخته در اظهارات اولیه خود گفت: دو سارق مسلح، با تهدید اسلحه کمری و قمه اقدام به بستن دست و پایم کرده و مقدار یک کیلو و 700 گرم طلا را سرقت کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پلیس آگاهی، در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان اداره یکم گفت: یکی از سارقان، یک بار پیش از سرقت و به بهانه خرید طلا به کارگاه طلافروشی مراجعه کرده بود و در تاریخ 19 مرداد یکی از سارقان با مراجعه به کارگاه طلافروشی عنوان داشت که قصد خرید مقداری طلا را دارد و نهایتا در ساعت 16مورخه 6 آذر به همراه فرد دیگری که مدعی بود باجناقش است به کارگاه طلافروشی آمد و من نیز مقداری از طلاها را به آنها نشان دادم.

وی ادامه داد: در همین موقع بود که همین شخص از من پرسید؛ آیا طلای دیگری هم داری؟ که من نیز برای آوردن مابقی طلاها به سمت گاوصندوق رفته تا سایر طلاها را بیاورم که ناگهان متوجه لوله اسلحه در پشت سر خود شدم؛ آنها در حالیکه مسلح به اسلحه کمری و قمه بودند به سمت من حمله ور شده و پس از بستن دست و پا و دهانم شروع به سرقت مقادیری از طلاهای داخل گاو صندوق کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان اداره یکم در ادامه رسیدگی به این پرونده و با بهره گیری از تصاویر دوربین های مداربسته کارگاه طلافروشی و همچنین دیگر اظهارات مالباخته، موفق به شناسایی محمدرضا . خ ( 28 ساله ) به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار شدند.

با شناسایی محمدرضا، کارآگاهان اداره یکم با بهره گیری از بانک اطلاعاتی پلیس و دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محمدرضا در محدوده خیابان خاوران ـ هاشم آباد شده و ضمن انجام هماهنگی‌های لازم قضایی، در مورخه 11 دی وی را دستگیر کردند.

در ادامه و با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از اعترافات محمدرضا، هویت دقیق همدست وی به نام قاسم 25 ساله نیز شناسایی شد؛ با شناسایی قاسم، کارآگاهان اداره یکم با مراجعه به مخفیگاه وی در محدوده هاشم آباد اطلاع پیدا کردند که وی اقدام به جابجایی مخفیگاه خود کرده؛ لذا در ادامه و با انجام تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره یکم موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در خیابان خاوران شدند که بلافاصله تیم های عملیاتی اداره یکم به آدرس اعلامی اعزام و در حالیکه متهم قصد داشت تا مجددا به همراه خانواده‌اش از این مکان نیز متواری شود، وی را دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با دستگیری قاسم و با توجه به اعترافات بدست آمده از متهمان مشخص شد که آنها اقدام به اجاره یک خانه مجردی در خیابان خاوران ـ خیابان نباتی کرده و قصد داشته اند تا از این مکان به عنوان محلی برای تشکیل گروهی از سارقان مسلح جهت انجام اقدامات مجرمانه و همچنین نگهداری اموال مسروقه استفاده نماید که با شناسایی مخفیگاه متهمان و در بازرسی از آن، علاوه بر کشف یک قبضه اسلحه کمری و 10 تیر جنگی، مقادیری از طلاجات سرقت شده نیز کشف و توقیف شد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه این خبر با اشاره به طراحی سرقت یک طلافروشی دیگر از سوی متهمان گفت: برابر اعترافات بدست آمده از متهمان مشخص گردید که متهمان قصد داشتند تا پس از ارتکاب اولین سرقت خود، قصد داشتند به سرقت مشابه دیگری از مغازه‌های طلافروشی شهر تهران دست بزنند که خوشبختانه پیش از هرگونه اقدام در این خصوص توسط کارآگاهان اداره یکم دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با دستگیری متهمان و اعترافات صریح آنها به سرقت مسلحانه از کارگاه طلافروشی و با وجود کشف مقادیری از طلاجات و پول‌های بدست آمده از فروش طلا و جواهرات مسروقه، با توجه به شیوه و شگرد سرقت (سرقت مسلحانه) و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از جمله زورگیری و یا سرقت‌های تحت پوشش، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است