جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۸
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
ورود کامیون‌هایِ کمک نظامی آمریکا به کرد‌ها | چاپ |

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که کامیون‌های حامل کمک‌های نظامی ائتلاف ضد داعش تحت امر واشنگتن از اقلیم کردستان عراق وارد شمال شرق سوریه شد

به گزارش سایت النشره، منابعی در دیده‌بان حقوق بشر سوریه از به پرواز درآمدن هواپیماهای ترکیه بر فراز آسمان‌های مرزهای میان ترکیه، سوریه و عراق در نزدیکی "المالکیة (دیرک)" خبر دادند، همزمان با این امر موشک‌هایی توسط نیروهای ترکیه‌ای به سمت گروهی شلیک شد که تلاش داشت به طرف ترکیه در مقابل روستای "خانکی" برود که این موشک‌ها در زمین‌های خالی از سکنه سقوط کرده و هیچگونه خسارتی به دنبال نداشت.

 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ۲۱ سپتامبر اعلام کرد: ده‌ها کامیون از شمال عراق وارد اراضی سوریه شده است به طوری که این کاروان متشکل از ۱۵۰ کامیون حامل کمک‌های لجستیکی و نظامی است که از شمال عراق به وارد مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک در شرق فرات از طریق گذرگاه مرزی "سیمالکا" شدند.

 

این مرکز در ۱۳ سپتامبر نیز از تداوم عملیات ورود کامیون‌های حامل کمک‌های نظامی و لجستیکی از سوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سمت مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک خبر داد که شامل بیش از ۱۵۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی، سلاح و کمک‌های لجستیکی بود.

 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در پنجم سپتامبر نیز اعلام کرد، ده‌ها کامیون از شمال عراق وارد اراضی سوریه شده است.

 

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پیشتر در روز دوشنبه تاکید کرده بود، کشورش عزم خود را برای عملیات نظامی در شمال شرق سوریه جهت پاکسازی منطقه از وجود "یگان‌های مدافع خلق کرد" که آنکارا آنها را شاخه تروریستی از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) می‌داند، جزم کرده است.

 

در همین راستا، نیروهای سوریه دموکراتیک در واکنش به تهدید ترکیه مبنی بر آغاز عملیات نظامی در شرق فرات اعلام کردند که هرگونه اقدام نظامی غیرقابل توجیه ترکیه را به جنگی فراگیر در مرزها تبدیل می‌کنند.

 

همزمان با این موضع‌گیری و صحبت‌های نهایی با دونالد ترامپ،‌ آمریکا شروع به خارج کردن نیروهایش از منطقه شمال شرق سوریه در نزدیکی مرزهای ترکیه کرد تا زمینه برای عملیات نظامی ترکیه آماده شود.

 

در این راستا ترامپ خط و نشان‌هایی نیز برای اردوغان کشیده از جمله اینکه اگر اردوغان در سوریه پا را از حد خود فراتر بگذارد اقتصاد ترکیه را نیست و نابود می‌کند. ایسنا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است