يكشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۶
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
ارزیاب خسارت بیمه ای را بیشتر بشناسیم | چاپ |

اداره کل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای بیمه مرکزی برای آشنایی هرچه بهتر آحاد جامعه به معرفی ارزیاب خسارت بیمه ای پرداخته است

ارزیاب خسارت بیمه شخص حقیقی یا حقوقی مستقلی است که دارای پروانه فعالیت از بیمه مرکزی بوده و مجاز به بررسی و تحقیق در مورد علت بروز حادثه و تحقق خسارت، تعیین مقدار خسارت و تشخیص میزان تعهد بیمه گر طبق شرایط بیمه نامه و مذاکره برای تعدیل و تسویه خسارت بیمه ای می باشد.

موسسه بیمه و بیمه گذار می توانند ارزیاب خسارت بیمه ای مرضی الطرفین و حدود اختیارات وی را تعیین نمایند. در این صورت بیمه گر موظف است مشخصات ارزیاب منتخب و حدود اختیارات وی را در شرایط بیمه نامه درج نماید.

همچنین ارزیاب خسارت بیمه ای برای ارزیابی خسارت موظف به انعقاد قرارداد کتبی با موسسه بیمه و یا بیمه گذار می باشد، به عبارت دیگر هر کدام از طرفین قرارداد بیمه –بیمه گر و بیمه گذار– در موارد لازم می توانند ارزیاب مورد قبول خود را انتخاب نموده و طی قراردادی وی را برای ارزیابی خسارت معرفی نمایند.

برای آشنایی بیشتر با ارزیابان خسارت بیمه ای و به منظور مطالعه آیین نامه شماره 85 و همچنین ملاحظه فهرست ارزیابان دارای مجوز فعالیت از بیمه مرکزی می توانید به سایت بیمه مرکزی مراجعه نمایید

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است