جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۳
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
پرداخت 19620 فقره تسهیلات بانک توسعه تعاون به کارآفرینان روستایی و عشایری | چاپ |

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بانک توسعه تعاون 19620 فقره تسهیلات به ارزش 16600 میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت‌نموده است

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به همراه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم ویژه روز ملی روستا در شهرستان بیرجند حضور یافته بود در حاشیه مراسم به خبرنگاران گفت: فعالیت‌های روستایی و عشایری باعث ایجاد ارزش‌افزوده بسیار در اقتصاد ملی می‌گردند و صنایع روستایی و عشایری در بسیاری از اقتصادها به‌عنوان پیشرانه مطرح هستند که زمینه‌ساز بسیاری از مشاغل گوناگون اقتصادی می‌گردند.

 

مهدیان افزود: فعالیت‌ها و مشاغل روستایی و عشایری از ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری حائز اهمیت فراوانی است و برخی از این فعالیت‌های روستایی به‌عنوان نمادی از فرهنگ و اقتصاد کشور قابل معرفی هستند.

 

وی در این رابطه تصریح کرد: مشاغل روستایی در استان‌های سراسر کشور به‌صورت سنتی و مدرن وجود دارند که زیبایی و تنوع خاصی به اقتصاد و فرهنگ ایران جلوه داده‌اند.

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: هم‌زمان با اقدامات توسعه‌ای دولت برای ایجاد رونق اقتصادی بیشتر میان روستاییان و عشایر، بانک توسعه تعاون به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری وارد فاز اجرایی و طرح گردید و باگذشت 20 ماه از این طرح تاکنون 19620 فقره تسهیلات به ارزش 16600 میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت گردیده است.

 

وی از پرداخت تسهیلات تکلیفی شامل مشاغل خانگی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی به مبلغ 930 میلیارد ریال طی سال 1397 و شش‌ماهه اول سال 98 را از دیگر خدمات این بانک جهت ایجاد و حفظ اشتغال نام برد.

 

مهدیان افزود: با بررسی و آنالیز آمارها و عملکرد بانک می‌توان گفت وظایف و تکالیفی که دولت و مجلس در راستای اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بر عهده بانک توسعه تعاون قرار داده‌اند به‌خوبی ایفا شده است و ما باید من‌بعد با برنامه‌ریزی و تداعی چشم‌انداز پیش رو موفقیت‌های بیشتری در این خصوص کسب نماییم.

 

مهدیان در این بازید ضمن اظهار خشنودی از برپایی غرفه بانک توسعه تعاون در حاشیه مراسم روز ملی و روستا گفت: حضور بانک در راستای معرفی اقدامات و فعالیت‌های ملی بانک توسعه تعاون برای همگان می‌باشد.

 

گفتنی است همایش ملی روز روستا و عشایر که پنج دوره آن در تهران برگزار شد، در ایستگاه ششم و برای اولین بار بعد از تهران به خراسان جنوبی رسید که نشان از توجه دولت به مناطق محروم و کم برخوردار دارد.

 

این همایش 15 مهرماه در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و تعدادی از وزرا و معاونین آن‌ها برگزار شد

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است