جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد: | چاپ |

تعامل خوبی بین شعبه یزد و شرکت های دانش بنیان استان وجود دارد

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد گفت: ارتباط خوبی بین شعبه بانک توسعه صادرات و شرکت های دانش بنیان در استان یزد وجود دارد و امیدواریم این ارتباط در مسیر پیشبرد هدف گذاری های انجام شده سرعت بیشتری بگیرد.

احمدرضا فقیه خراسانی در گفت و گو با اگزیم نیوز افزود: صندوق های پژوهش نوآوری در استانها و بانک های متعددی وارد حوزه تامین مالی شرکت های دانش بنیان شده اند د در این میان بانک توسعه صادرات به دلیل تمرکز بر حمایت از صادرات و صادرکنندگان نقش ویژه ای را به عهده دارد و با ارائه تسهیلات با نرخ های پایین می تواند بخشی از دشواری کار صادرات را از دوش صادرکنندگان حوزه دانش بنیان بردارد.

به گفته فقیه خراسانی بانک توسعه صادرات این توان را دارد تا ابزارها و خدمات متنوع خود از جمله فاینانس، اعطای خطوط اعتباری؛ کمک به تسهیل نقل و انتقالات مالی و تخصیص تسهیلات با نرخ های مناسب در بحث ورود به بازارهای خارجی به شرکت های دانش بنیان صادراتی کمک شایانی کند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد گفت: در دنیا حمایت از شرکت های دانش بنیان منحصر به پرداخت تسهیلات نیست بلکه رویکرد نهادهای مالی به سمت سرمایه گذاری در صندوق های خطرپذیر، تغییر کرده است؛ بانک توسعه صادرات نیز می تواند با سرمایه گذاری خطرپذیر در شرکت های دانش بنیان علاوه بر تامین مالی، شریک سود قابل توجه شرکت های دانش بنیان نیز باشند.

وی افزود: قریب به 270 شرکت در پارک علم و فناوری یزد و در مراکز رشد وابسته به آن در سراسر استان مستقر هستند که از این میان بیش از 80 شرکت بر اساس سیستم ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانش بنیان محسوب شده و در مجموع نزدیک به 100 شرکت دانش بنیان در یزد مشغول به فعالیت هستند که به نسبت جمعیت، بعد از استان تهران در رتبه دوم قرار داریم.

فقیه خراسانی اذعان داشت: هنوز بسیاری از شرکت های دانش بنیان از خدمات و تسهیلاتی که دولت از درگاه معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک توسعه صادرات در اختیار آنها قرار می دهد، بی خبرند؛ در تلاشیم به منظور حمایت و تشویق این شرکت ها، اطلاع رسانی لازم را در این بخش انجام دهیم.

پارک علم و فناوری یکی از قدیمی ترین پارک های علم و فناوری کشور است که بیش از 15 سال است که در حوزه شرکت های فناور و دانش بنیان فعالیت می کند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است