پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۰
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
۲۰۰ هکتار از جنگل‌های گچساران در آتش سوخت | چاپ |

200 هکتار از جنگل های گچساران در آتش سوختاستاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از 200 هکتار از مراتع و جنگل های گچساران طمعه حریق شده است

خبر روزانه - استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از 200 هکتار از مراتع و جنگل های گچساران طمعه حریق شده است.

 

حسین کلانتری در بازید از مناطق دچار حریق در گچساران با بیان اینکه اینگونه آتش‌سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده است، افزود: آتش‌سوزی در جنگل‌های خنگ بنار و گناوه لری از ظهر روز جمعه گذشته آغاز شده و تاکنون در چند مرحله مهار شده اما به دلیل وزش باد، صخره‌ای بودن و پوشش گیاهی متراکم این آتش مجدد شعله‌ور شد.

 

وی بیان کرد: همه ساله نیمی از سال در جنگل و مراتع این استان شاهد بروز اتش سوزی هستیم بنابراین ایجاد پایگاه اطفای حریق در این استان لازم است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از گروه های خودجوش ، سازمان مردم نهاد دوستداران محیط زیست، نیروهای بسیجی و منابع طبیعی تقدیر کرد و افزود: مدیریت بحران در این چند روز برای مهار آتش سنگ تمام گذاشتند اما با توجه به وسعت آتش سوزی مهار آن با مشکل مواجه شده است.

 

کلانتری اظهار داشت: علت این آتش سوزی باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که این گونه آتش سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده و دستگاه‌های مسئول این گونه موارد آتش سوزی را رصد و با خاطیان برخورد قاطع انجام دهند.

 

کلانتری تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که از سوی وزارت کشور، معاونان، فرماندهی کل سپاه و ارتش صورت گرفت، امکانات خوبی در اختیار ما برای مهار آتش قرار دادند، چهار فروند بالگرد برای اعزام نیرو به ارتفاعات کوه خامی و مهار آتش در منطقه از سوی وزارت نفت و هوانیروز هم‌اکنون در اختیار گذاشته شده است.

 

وی ادامه داد: فرداپنج بالگرد دیگر در منطقه به صورت آماده باش هستند.

 

وی ادامه داد: در صورتی که این اتش خاموش نشود فردا سریع وارد عملیات دیگر خواهیم شد.

 

کلانتری تصریح کرد:تاکنون 200 نفر نیرو با 60 سورتی پرواز برای مهار آتش به ارتفاعات اعزام شدند.

 

وی افزود: برای مهار آتش در منطقه از نیروهای آموزش دیده و ماهر برای مهار آتش بسیج شده‌اند.

ایلنا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است