پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
برای داشتن خانه‌ای تمیز‌تر، چه جاروبرقی بخریم؟ | چاپ |

جاروبرقی یکی از ملزومات حیاتی زندگی امروزی است و تقریباً یکی از اولین‌ها در لیست خرید لوازم‌خانگی هر خانواده محسوب می‌شود؛ زیرا برای تمیزی خانه و رهایی از گردوغبار به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون دردسر، راهی به‌جز خرید یک جاروبرقیوجودندارد؛ اما در این میان اینکه چه جاروبرقی برای کدام نیازها مناسب‌تر است و کدام مدل و طرح برای خانه یا دفتر کار شما بهتر خواهد بود، خود داستانی جداگانه است

 

 

 

انواع جاروبرقی

امروزه جاروبرقی تنوع بسیار گسترده‌ای در بازار پیداکردهو تصمیم‌گیری برای خرید نوع مناسب، بسیار دشوار شده است. لذا بهتر است هنگام انتخاب یک جاروبرقی، بر اساس مدل ساخت و نوع کارکرد ابتدا دامنه انتخاب را تا حد ممکن محدودتر کنیم،تا بتوانیم بهترین گزینه را خریداری کنیم.

 

جاروبرقی صندوقی: این مدل بسیار معمول بوده و اغلب مدل‌های موجود در بازار ایران از این نوع هستند. این جاروبرقی دارای محفظه‌ای به شکل استوانه یا به شکل صندوق است و تأمین نیروی لازم برای موتور آن بااتصال سیم به پریز برق صورت می‌گیرد. البته با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، این رده کم‌کم در حال منسوخ شدن است.

 

جاروبرقی عصایی: با توجه به کم جا بودن این جاروبرقی وکوچکی آپارتمان‌ها، این مدل هم روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. جاروبرقی‌های عصایی یا ایستاده، معمولاً به دو صورت شارژی یا با کابل برق عرضه می‌شوند. با توجه به دست‌وپا گیر بودن سیم برق هنگام استفاده از جارو، محصولات شارژی در همه دسته‌ها با اقبال بهتری روبرو هستند.

 

جاروبرقی رباتیک: با افزایش مشغله‌های کاری،کمبود اوقات فراغت و البته جستجوی دائمی انسان برای آسایش و راحتی بیشتر، مدتی است که جارو‌های برقی هم به شکل تمام‌خودکاردرآمده و یکی از اولین ربات‌های هوشمندی است که راه خود را به خانه‌ها و محل زندگی انسان‌ها بازکرده است.

 

کیسه‌دار یا بدون کیسه؟

یکی دیگر از نکات قابل‌توجه هنگام خرید جاروبرقی (بدون توجه به نوع آن) این است که جارو دارای کیسه (دائمی یا یک‌بارمصرف) باشد یا اینکه محفظه جمع‌آوری زباله آن اصلاً نیازمند کیسه نباشد. اگر به دنبال تمیزی بیشتر هوای خانه هستید و افراد خانه به گردوخاک حساسیت دارند، در مدل‌های معمول جاروبرقی بهتر است دنبال انواع کیسه‌دار یک‌بارمصرف باشید، اما اگر مدل‌هایبه‌روزو پیشرفته همچون محصولات ال‌جی را انتخاب می‌کنید، به دلایلی که گفته خواهد شد، اصلاً نیازی نیست نگران این موضوع باشید و با خیال راحت می‌توانید مدل‌های بدون کیسه را انتخاب کنید.

 

تکنولوژی و قدرت مکش

هنگام انتخاب جاروبرقی مناسب، شاید هیچ‌چیزمهم‌تر از قدرت و تکنولوژی استفاده‌شدهدر موتور آن نباشد؛ زیرا هیچ قطعه‌ای در این محصول مهم‌تر و کاربردی‌تر از موتور آن نیست. علاوه قدرتمکشبالا، برای تمیزی سطوح، یکی از مهم‌ترین موارد در خصوص موتور جاروبرقی میزان صدای تولیدی آن است. هر چه میزان صدای تولیدی موتور جاروبرقی کمتر و توان مکش آن بیشتر باشد، در کنار تمیزی و بهداشت، آسایش و آرامش بیشتری را برای اعضای خانه فراهم خواهد نمود.

 

سیستم‌های فیلتراسیون

یکی از عناصر مهم در خرید جاروبرقی که معمولاً توجه کافی به آن نمی‌شود، توانایی آن در فیلتر کردن ذرات گردوغبارو عدم انتشار آن‌ها در هوای منزل است. جاروبرقی‌های باکیفیت امروزی اغلب از فیلترهای گوناگونی برای جذب و کاهش آلودگی بهره می‌برند، اما شاید تنها نمونه‌های مجهز به سیستم فیلتراسیون HEPA را بتوان گزینه‌های ایده‌آل جهت استفاده در منزل دانست. فیلتر هپا توانایی جذب و حذف ذرات معلق در هوا تا اندازه ۰.۳ میکرون را دارد و تقریباً تمامی مواد آلرژی‌زا و میکروب‌ها را از سطوح در حال نظافت به درون خود می‌کشد و از هوای خروجی جاروبرقی حذف می‌کند. در این میان برخی محصولات ال‌جی حتی پا را از این میزان فراتر نهاده و در کنار سیستم‌های فیلتراسیون مرسوم، ضدعفونی زباله‌های جمع‌آوری‌شده با نور ماوراءبنفش را نیز در دستور کاردارند.

 

دوام و ماندگاری

جاروبرقی مانند لوازم‌خانگی همچون یخچال و اجاق‌گاز از آن وسایلی است که عمدتاً پس از گذشت زمان طولانی تعویض یا جایگزین می‌شوند. پس بهتر است از همان ابتدا به دنبال مدلی باشید که چه ازنظر کیفیت ساخت بدنه و اجزا و چه ازنظر عملکرد موتور و گارانتی، دوام و پایداری کافی برای همراهی دائم با شمارا داشته باشد. لذا اندکی هزینه بیشتر برای عملکردی بهتر و طولانی‌تر می‌تواند انتخابی عاقلانه باشد.

 

ظرفیت مخزن

هرچه جاروبرقی شما مخزن بزرگ‌تری داشته باشد، دفعات لازم برای تخلیه آن بسیار کمتر خواهد بود و با راحتی و آسایش بیشتری از آن استفاده خواهید کرد. انتخاب جاروبرقی با مخزن کوچک شاید در هزینه یا جای نگهداری آن صرفه‌جویی کند، اما به همان نسبت دفعات تخلیه آن می‌تواند دردسرساز باشد. از همین رو امروزه حتی می‌توانید مدل‌هایی از جاروبرقی ال‌جی را در بازار بیابید تا سه برابر زباله‌ها را درون مخزن فشرده ساخته و حتیبه‌صورت خودکار کار تخلیه مخزن را انجام می‌دهند و کار شمارا از این نظر بسیار ساده‌تر می‌سازند.

 

تکنولوژی‌های به کار گرفته‌شده درجاروبرقی‌هایال‌جی:

۱- تکنولوژیSmart Inverter Motor: در جاروبرقی‌های ال‌جی از موتور هوشمند و نوآورانه‌ای استفاده‌شده که عملکرد بهتری را ارائه نموده و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه‌های معمول دارد. این نوع موتور تا ۱۲۰۰ ساعت کار،گارانتی داشته و پشتیبانی ۱۰ ساله ال‌جی را به همراه دارد. این فناوری قدرت مکش فوق‌العاده‌ای را برای جاروبرقی‌های ال‌جی به ارمغان آورده که بدون استفاده از برس‌های مرسوم تا ۹۴.۴ درصد تمیزی سطوح را تضمین می‌کنند. درحالی‌که نمونه‌های مرسوم در بازار حداکثر تا ۸۴ درصد گردوخاک و زباله را از روی سطوح جمع‌آوری می‌کنند.

 

۲- تکنولوژی Kompressor: سیستمKompressor ال‌جی از تیغه‌های نظافت منحصربه‌فردی در زباله‌دان بدون کیسه‌ خود بهره می‌برد که گرد‌وخاک و زباله مکش شده را در حالت بسیار فشرده‌ای درون خود حبس می‌کند. سیستم فشرده‌سازی گردوخاک ال‌جی گارانتی ۱۰ ساله دارد. این سیستم همچنین تخلیه زباله‌دان جاروبرقی را بسیار ساده‌تر ساخته است. این تکنولوژی گردوخاک و زبالهجمع‌آوری‌شده را تا ۳ برابر فشرده‌تر ساخته و بدین شکل فواصل تخلیه را طولانی‌تر می‌کند.

 

۳- سیستم فیلتراسیون ۵ مرحله‌ای: این سیستم به شما کمک می‌کند تا ۹۹.۹۷ درصد ذرات گردوخاک و آلاینده تا اندازه ۰.۳ میکرون را از سطوح خانه جمع‌آوری و حذف نمایید. این سیستم شامل دو مرحله لوله‌های فیلتراسیون، یک مرحله فیلتر گردوغبار فلزی، یک مرحله پیش فیلتر و نهایتاً فیلتر HEPA برای ذرات بسیار ریز است. این سیستم ابتدا زباله‌ها را درون محفظه حبس می‌کند و سپس هوای ورودی را قبل از خروج، فیلتر می‌کند تا حداقل آلودگی و گردوغبار را وارد محیط نماید. بخش زیادی از این سیستم قابلیت شستشوی آسان و استفاده دوباره را دارد و هزینه نگهداری و استفاده حداقلی را به شما تحمیل خواهد نمود.

 

۴- سیستم تخلیه بهداشتی: فشرده‌سازی حداکثری زباله‌های جمع‌آوری‌شده توسط جاروبرقی‌های ال‌جی باعث شده تا تخلیه آن به‌سادگیانجام‌شده و حداقل تماس کاربر با زباله و گردوخاک را رقم می‌زند. این سیستم در آخرین‌مدل‌های جاروبرقی ال‌جی چنان پیشرفته شده که شما نیازی به تخلیه محفظه جاروبرقی ندارید و جارو هنگام اتصال به پایه شارژ، به شکل اتوماتیک کار تخلیه را انجام می‌دهد. زباله و گردوخاک پس از جمع‌آوری در محفظه بسیار بزرگ‌تر پایه شارژ پیشرفته این جاروبرقی با اشعه ماوراءبنفش ضدعفونی می‌شود تا در دفعات معدود تخلیه این زباله فشرده هم شما تقریباً در معرض هیچ عامل آلاینده‌ای قرار نگیرید.

 

۵- عملکرد هوشمند: جاروبرقی‌های جدید ال‌جی و به‌خصوص مدل‌های رباتیک همانند اغلب لوازم‌خانگی جدید ال‌جی به هوش مصنوعی پیشرفته این شرکت و اپلیکیشن ThinQ مجهز شده‌اند. بدین‌صورت علاوه بر مانیتور میزان نظافت و تمیزی محیط و تاریخچه نظافت، عملکردهای بسیار متنوعی در اختیارتان قرار می‌دهند. به‌عنوان‌مثال جاروهای رباتیک ال‌جی با استفاده از یادگیری عمیق و هوش مصنوعی به‌سرعت محیط مورداستفاده را شناسایی کرده و آن را در حافظه خود ثبت می‌کنند تا کمترین برخورد با مانع را داشته و بهترین مسیر نظافت را برنامه‌ریزی کنند.

 

 

بهترین جاروبرقی‌های ال‌جی که اخیراً معرفی گردیده‌اند:

 

۱- LG Cord Zero ThinQ A9 Kompressor+ with Clean Tower:‌ این مدل جدیدترین و پیشرفته‌ترین جاروی ال‌جی است که تاکنون رونمایی شده است. این محصول متشکل از یک جاروبرقی عصایی ارتقا یافته است که در نظافت سطوح مختلف عملکرد چشم‌گیری را به نمایش گذاشته و مهم‌تر از آن، در فرآیند تخلیه جاروبرقی دخالت کاربر و تماس وی با زباله‌ها را به حداقل رسانده است. پایه شارژ فوق‌العادهCleanTower هنگام اتصال به جاروبرقی، پیش از انجام شارژ، ابتدا کار تخلیه خودکار زباله‌دان را انجام داده و زباله‌ها را درون خود جای می‌دهد. هم‌زمان با این کار آن‌ها را با اشعه UV-C ضدعفونی کرده درون کیسه ۲.۵ لیتری خود می‌ریزد.

 

۲- LG CordZeroThinQ R9MASTER: این جاروبرقی یک ربات کوچک اما پرقدرت برای نظافت منزل است. علاوه بر موتور قدرتمند Smart Inverter Motor و تکنولوژی جریان هوای AEROSCIENCE ال‌جی که با ایجاد گردبادهای کوچک بهترین عملکرد نظافتی و مکش را ایجاد می‌کند، این دستگاه مجهز به سیستم فیلتراسیون قابل شستشو با فیلتر HEPA است. برخلاف جاروبرقی‌های رباتی معمول، این ربات از سری جاروی عالی Power Drive Nozzle همانند جاروهای معمولی و عصایی ال‌جی بهره می‌برد که بهترین عملکرد را در جمع‌آوری خاک و حذف موی حیوانات و گردوغبار از روی سطوح مختلف دارد. طراحی ویژه برس آن‌هم باعث شده تا مو و رشته‌های نخ فرشبه دور آن نپیچند و نیاز بهنظافت دوره‌ای برس برای جداسازی آن‌ها نخواهید داشت؛ ومهم‌تر از همه اینکه R9 به کمک دوربین و سنسور لیزری سه‌بعدی که در جلوی آن قرارگرفته، می‌تواند اطلاعات محیطی را پردازش کرده و بهترین مسیر و زمان نظافت را انتخاب کرده و بیاموزد که قرار است با چه موانعی درمسیر عملیات خود روبرو شود؛ ودرنهایت با استفاده از اپلیکیشن ThinQمصرف‌کننده می‌تواند این ربات متصل به شبکه خانگی را از راه دور کنترل کرده و مسیر حرکت آن در خانه را ببیند. این ربات هوشمند همچنین با تکنولوژی HomeGuard می‌تواند به‌عنوان یک محافظ عمل کرده و به‌محض احساس حرکت درون منزل، بلافاصله اخطاری با تصویر زنده به موبایل مشتری ارسال کند.

 

۳- LG Kompressor Vacuum Cleaner VK7320NHTG: و درنهایتاین مدل میانمحصولات مرسوم صندوقی برای کسانی که از کار با لوله‌ تلسکوپی جاروبرقی لذت می‌برند بهترین انتخاب خواهد بود. این جاروبرقی به تکنولوژی Kompressor ال‌جی مجهز شده و زباله‌ها را در محفظه بدون کیسه خود تا سه برابر فشرده می‌سازد. همچنین هوای خروجی آن از فیلتر HEPA 13 عبور کرده و عاری از هر ذره بزرگ‌تر از ۰.۳ میکرون است. موتور قدرتمند ۲۰۰۰ واتی آن با گارانتی ۱۰ ساله ال‌جی نیز نوید قدرت مکش و عملکردی طولانی‌مدت را می‌دهد. سیستم فیلتراسیون این جاروبرقی شامل فیلتر ضد بو، فیلتر HEPA و فیلتر ضد باکتری است که حداکثر تمیزی را فراهم می‌آورند. سیستم Turbo Cyclone این جاروبرقی به شکل مؤثری گردوخاک و هوای تمیز را از یکدیگر جدا کرده و مکش قدرتمند و طولانی‌مدتی را نوید می‌دهد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است